Pedagogika ignacjańska – jacy jesteśmy

Motto naszej szkoły brzmi: ,,Kochać i rozumieć. Szukać i znajdować Boga we wszystkim’’. Wyraża ono podejście, którym kierujemy się w stosunku do drugiego człowieka. Jesteśmy przekonani, że naśladując Jezusa w miłości, potrafimy z życzliwością przyjmować innych i szanować to, co nas różni. Wierzymy, że każdy nosi w sobie dobro, a naszym zadaniem, jako wspólnoty szkolnej, jest je odkrywać i pomnażać.

Pragniemy, by troska o rozwój duchowy towarzyszyła w równym stopniu i dzieciom, i dorosłym związanym z naszą szkołą. Codziennie poświęcamy więc czas na kilkuminutową modlitwę, celebrujemy uroczystości i święta, skupiając się na ich istocie przybliżającej nas do Boga. Uczestniczymy w rekolekcjach i dniach skupienia. Nasza szkoła należy do jezuitów i podlega pod parafię Jezuitów w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60. Inicjatywy podejmowane w kościele są w łączności z edukacją w naszej szkole.

Działamy w oparciu o tradycje pedagogii ignacjańskiej, której nazwa pochodzi od założyciela Towarzystwa Jezusowego, a naszego patrona – św. Ignacego Loyoli. Nasza placówka to miejsce, w którym dziecko już od początku edukacji wczesnoszkolnej może rozwijać swój potencjał, zarówno społeczny, jak i intelektualny. Pomagamy także w rozwijaniu  talentów w czasie licznych zajęć pozalekcyjnych, w tym sportowych i artystycznych.

Podstawą działalności każdej szkoły jezuickiej, w tym naszej, jest uwrażliwianie uczniów na losy innych ludzi, sprawy społeczne i środowisko naturalne. Wspieramy rodziny w wychowaniu dzieci, pomagamy w trudnościach i świętujemy najmniejsze sukcesy. Chcemy, by nasza szkoła była miejscem, w którym uczniowie czują, że są na swoim miejscu, są potrzebni, to, co w nich wyjątkowe, jest doceniane, a w razie trudności wiedzą, że mogą liczyć na pomoc.