Przyjazna szkoła – nasza świetlica

Czynna od godziny 7:00 do 18:00 świetlica szkolna to miejsce przyjazne dzieciom na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Można tam w atrakcyjny sposób, pod fachową opieką spędzić czas wolny przed zajęciami lub bezpośrednio po nich, a także utrwalić wiedzę zdobytą na zajęciach lekcyjnych. Pamiętamy, że każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego do potrzeb naszych podopiecznych podchodzimy indywidualnie. Świetlica szkolna jest integralną częścią Szkoły Podstawowej, wspomaga i uzupełnia jej pracę we wszystkich zakresach: opieki, oddziaływań wychowawczych i dydaktycznych oraz duchowym. To miejsce, w którym poprzez zabawę i doświadczenie dzieci poznają świat, rozwijają swoje talenty, wzmacniają poczucie własnej wartości, nabierają pewności siebie, wzmacniają wiarę we własne możliwości oraz budują w sobie empatię.

Proponujemy naszym uczniom:

• zajęcia rekreacyjno – ruchowe
• zajęcia plastyczne
• zajęcia z j. angielskiego - "Z angielskim przez świat"
• kolo teatralne
• taniec
• zuchenki
• szachy
• konkursy świetlicowe
• zajęcia rozwijające intelekt i wzmacniające koncentrację

Dzieci korzystające ze świetlicy mogą również uczęszczać na dodatkowe zajęcia płatne:

• nauka gry na pianinie